MENU
Matthijs: Ik ontdekte dat mijn beeld van God niet klopte

Matthijs: Ik ontdekte dat mijn beeld van God niet klopte

12 jun

Matthijs Vlaardingerbroek verhuisde twintig jaar geleden met zijn gezin naar een achterstandsbuurt in Spoorwijk in Den Haag. Buurtbewoners hoorden het evangelie en kwamen tot geloof, maar Matthijs zelf raakte in een geloofscrisis. Hij sprak daarover met Jan van den Bosch in het programma Hour of Power. Hij vertelde openhartig over zijn twijfel en zijn worstelingen met God.

Matthijs: 'We waren betrokken bij kinderwerk in een heel multiculturele wijk met kinderen van bijvoorbeeld Marokkaanse, Turkse en Antilliaanse achtergronden. We zijn daar met een kleine kerk gestart voor de mensen uit die wijk. Er kwamen op zondag veel ongelovige mensen naar de kerk en we hebben bijzondere dingen meegemaakt. We vertelden het evangelie we getuigende van God en de Here Jezus en er kwamen mensen tot geloof.'

'Na verloop van tijd, terwijl de kerk groeide, raakte ik zelf in een geloofscrisis. Terwijl wij het evangelie vertelde aan de buurtbewoners wist ik het zelf even niet meer... En dat was een van de naarste dingen die mij is overkomen.'

'Ik ontdekte dat ik mijn beeld van God niet klopte. God is oneindig groot en wijs, je kunt het vergelijken met een cirkel, die heeft geen begin en geen einde. God is groter dan het universum. God is zo groot en zo ongrijpbaar. Maar ik wilde God graag tastbaar maken en de dingen snappen en eigenlijk God wat inkaderen tot een soort vierkant, zodat ik Hem wel begreep. Dat is een beeld dat je in je hoofd hebt gevormd van God. Dat beeld is door de jaren heen gevormd, door je opvoeding, door de kerk, door de verhalen die je weet, door je ouders, door wat je hebt meegemaakt en door de cultuur waarvan je deelt uitmaakt. En zo hebben we eigenlijk een veel kleiner en bekrompener beeld gemaakt van God dan Hij is werkelijkheid is.'

'Het mooie van God is dat Hij niet boos wordt maar dat hij, ook in het bekrompen beeld dat wij van Hem hebben, aanwezig wil zijn. God komt als het ware tot leven binnen dat beeld dat wij van Hem hebben gemaakt. En dat kan een hele tijd goed gaan, dan voel je je veilig in de hoekjes van jouw vierkante beeld van God. Maar er kunnen dingen in je leven gebeuren die je beeld van God kunnen veranderen, dat je Godsbeeld gaat knellen en dat het pijn gaat doen.'

'Ik werd geconfronteerd met veel lijden in onze wijk. Daarbij kreeg onze dochter de ziekte van Crohn en liep ze op een gegeven moment rond met een slangetje in haar neus en kreeg zo sondevoeding. Heel confronteren voor ons als ouders. En ook onze zoon bleek een vorm van diabetes te hebben.'

'In die tijd ontdekte ik dat mijn Godsbeeld niet meer paste, het begon pijn te doen, ik wist geen raad met het lijden in mijn omgeving. Ik kon er niet meer mee verder. Op een moment heb ik huilend tegen God gezegd: 'Here God, ik hou heel veel van U maar ik kan hier niet mee verder, ik moet U loslaten.' En doen heb ik heel bewust afstand genomen.'

'Dat was wel heel ingewikkeld, want zondags was ik gewoon actief in onze kerk en vertelde ik het evangelie aan de bezoekers. Want ik hield nog steeds veel van Hem. Na verloop van tijd ontdekte ik dat ik God helemaal niet was kwijtgeraakt maar dat ik mijn eigen beeld van Hem los had gelaten. De echte God stond er gelukkig achter en die had mij in zijn armen!'

'God is voor mij veel groter geworden. En natuurlijk maak ik opnieuw een beeld van Hem, maar het is wel anders, groter, veelomvattender. En als ik weer tegen een hoek van mijn Godsbeeld aanloop, mag ik opnieuw ontdekken dat God nog veel groter is.'

'In die periode dat ik God min of meer los liet, was het alsof God tegen me zei: 'Laat me maar los, Ik hou je wel vast.' Ik hield ook nog steeds heel veel van God in de periode, ik vertelde ook graag over Hem aan anderen alleen met het beeld dat ik van Hem had gemaakt, kon ik niet meer verder.'

'De bijbel staat vol met verhalen van mensen die worstelden met God. Ik dacht dat ik de enige was en dat was best eenzaam. Ik dacht vroeger dat ik alle antwoorden wel had en dacht te weten hoe Hij zou reageren en wat Hij wilde. Maar de werkelijkheid bleek anders. God bleek anders te zijn en ik mocht ervaren dat je daar best mee mag worstelen. Misschien had ik die worstelijk ook wel nodig om meer te kunnen groeien in mijn geloof. God is nu veel groter voor mij.'

Het hele interview met Matthijs is te bekijken via uitzending gemist van Hour of Power. Zie de link onderaan dit item.

Datum: 12 juni 2017
Auteur: Redactie christelijknieuws.nl
Foto: Henk-Jan Oudenampsen
Website: http://www.hourofpower.nl

Dit artikel delen:

Meer nieuws:

Ezel
20 jul

Ezel meer

Slangen
13 jul

Slangen meer

Sjalom
16 jun

Sjalom meer

Schaduw
18 mei

Schaduw meer