Wouter Nagel in Madagaskar over de hulp die MAF daar biedt

Wouter Nagel is als zendeling betrokken bij MAF, de zendingsorganisatie die vliegt in moeilijk bereikbare plaatsen in de wereld. Samen met zijn vrouw en drie kinderen woont hij daarom op Madagaskar.

Daar op dat eiland, wat tot de armste landen van de wereld behoort, vliegt Wouter patiënten, zendelingen en hulpverleners naar plaatsen die over land lastig te bereiken zijn. Maar daarnaast is hij als Head of Flight Operations ook manager van de vliegafdeling van MAF Madagaskar.

Wouter en zijn vrouw Marlies, die als verloskundige werkt in een ziekenhuis, hebben ervoor gekozen God en hun medemens te dienen op Madagaskar. Opgegroeid als kind van zendelingen kende Wouter het leven in de zending. Toch was zijn keuze voor MAF niet iets waar hij als kind al aan dacht…

Uitdagingen in Madagaskar

Gevraagd naar een uitdaging die Wouter in Madagaskar opvalt zegt hij in het vraaggesprek:
“In het zuiden hebben we af en toe te maken met een enorme droge periode. Daar zijn veel organisaties actief die bijvoorbeeld waterputten proberen te boren. Maar ik denk dat er over het algemeen, in principe, genoeg water en voedsel beschikbaar moet zijn voor de hele bevolking van Madagaskar.

Alleen heb je daar wel een goed functionerende overheid voor nodig, die dat probeert te motiveren en te stimuleren. Wat je nu ziet, is dat sommige gebieden enorm rijk zijn aan water en groenten, terwijl het in het zuiden van Madagaskar kurkdroog is.

Een uitdaging

Dat speelt zich af binnen hetzelfde land. Ik denk dat Madagaskar als land daar echt rekening mee moet houden. Vooral met het oog op tien à twintig jaar van nu moet er goed nagedacht worden over hoe we ervoor zorgen dat bepaalde gebieden bewoonbaar blijven, dat er water is en dat er voldoende voedsel naartoe kan. Dat is zeker een uitdaging”, aldus Wouter.

Luister naar deze letterlijk en figuurlijk bevlogen zendeling, die duidelijk plezier heeft in z’n leven en werk en mensen graag helpt. Zijn verlangen is dat de lokale bevolking, de Malagasi, God persoonlijk zal leren kennen.

Geniet van dit interview en leer MAF van binnenuit beter kennen!

Meer podcasts beluisteren?

‘Podcast ‘De Wereld Rond’ is te vinden in de bekende podcast apps en rechtstreeks via anchor.fm/dewereldrond. Om de veertien dagen staat er vanaf vrijdagmiddag 16.00 uur een nieuwe aflevering klaar.

Over deze podcasts

Gerard Adriaanse: ‘Ik interview zendelingen die Nederlands spreken. Vaak hebben we niet zo’n duidelijk idee hoe het nou precies is om zendeling te zijn. Ik hoop dat het door m’n interviews allemaal wat duidelijker wordt. Tegelijk hoop ik dat de luisteraar door het interview met de zendeling zich meer betrokken voelt bij zending. En het is mijn wens dat het interview hem of haar tegelijkertijd helpt in zijn of haar eigen leven.’

Auteur: Gerard Adriaanse
Beeld: Familie Nagel
Over de MAF www.maf.nl/nagel
Instagram: instagram

Christelijk Nieuws
ChristelijkNieuws.nl maakt gebruik van cookies