Op vrijdag 7 november bestaat De Hoop 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum organiseert de organisatie een symposium voor iedereen met een pastorale of diaconale rol binnen een kerk. De Hoop is ontstaan uit de kerken en wil daarom in het symposium stilstaan bij de gezamenlijke uitdaging: omzien naar de medemens met psychische problemen of verslavingsproblemen.
Aansluitend is er ’s avonds een dankdienst voor alle belangstellenden om stil te staan bij Gods trouw en bewogenheid met mensen in al die jaren.
Symposium
Tijdens het programma is professor Govert Buijs van de VU Amsterdam de hoofdspreker. Vervolgens gaan de deelnemers met zijn input met elkaar in gesprek. Verschillende vragen staan centraal: hoe kunnen kerken en De Hoop elkaar blijven versterken voor de medemens in nood? Hoe kan de samenwerking in de komende jaren vorm en inhoud krijgen? Wat is er wederzijds nodig? Hoe maken we in onze eigen rol de samenleving met elkaar samen-redzaam? Het symposium vindt plaats in de Wilhelminakerk, van 15:30-17:30 uur. Inloop vanaf 15:00 uur. Adres: Blekersdijk 41 in Dordrecht. Aansluitend is er een maaltijd.
Dankdienst
Iedereen die zich betrokken weet bij De Hoop, als achterban, (oud-)collega, relatie of op een andere manier, is om 19:00 uur van harte welkom bij de dankdienst. Tijdens deze viering staan we stil bij de bijzondere geschiedenis van De Hoop, luisteren we naar Gods Woord en naar getuigenissen van cliënten, en zingen we samen onder muzikale begeleiding van een eigen band van De Hoop.
De dankdienst is in de Wilhelminakerk van 19:00-20:30 uur. Aansluitend is er tijd voor ontmoeting.
50 jaar De Hoop
De Hoop is in november 1975 opgericht op initiatief van Dordtse kerken, om een antwoord te bieden op de nood die ontstond door de toename van drugsgebruik in Dordrecht. Onder het motto ‘De Hoop helpt mensen op weg naar een nieuw leven’ zijn vele duizenden mensen sindsdien geholpen. In de afgelopen 50 jaar is de organisatie doorontwikkeld tot een brede ggz-instelling die aan mensen met psychische problemen en verslavingsproblemen hulp biedt. Kinderen, jongeren en volwassenen kunnen hier terecht. Er werken ongeveer 750 mensen op verschillende locaties in het land en er worden nu jaarlijks meer dan 6000 mensen geholpen. De Hoop is onderdeel van De Hoop Groep, waarin meerdere organisaties vanuit een christelijke levensovertuiging samen zorg en ondersteuning bieden gericht op mentale gezondheid en herstel in wonen, werken en leven.
Aanmelden
Voor deelname aan de activiteiten vragen we je aan te melden via de website www.dehoop.org/50jaar
De toegang is gratis.
Auteur: Evelien Fokkema
Web: www.dehoop.org
Foto: © Henk-Jan Oudenampsen