Ruissen over EU-financiering van terroristen in Gaza: Een pijnlijke conclusie

De Palestijnse Autoriteit krijgt 1,6 miljard euro van de Europese Unie en de SGP strijdt ook daarom al jaren voor een einde aan ‘pay for slay’ – het salaris dat terroristen en hun families krijgen van de Palestijnse Autoriteit, als beloning voor terrorisme tegen Israël en haar bevolking. Volgens de Europese Commissie is dit per februari 2025 gestopt. Maar SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen hoorde vorige week in Israël wat anders. Daarom vraagt hij in debat met Eurocommissaris Dubravka Suica opheldering.

Bert-Jan Ruissen

Ruissen is iemand die vanuit zijn achtergrond en overtuiging een plek heeft verworven op het Europese podium, met een uitgesproken focus op agrarische belangen, christelijke waarden en behoud van nationale zeggenschap binnen de EU‑structuur. Hij is een Nederlands politicus binnen de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP). Sinds 2019 is hij lid van het Europees Parlement voor Nederland. Na een loopbaan in de ambtelijke wereld – hij was beleidsmedewerker op het gebied van landbouw en innovatie bij het ministerie van Economische Zaken – maakte hij de overstap naar de politiek.

In het Europees Parlement zet Ruissen zich in vooral voor landbouw, visserij, plattelandsontwikkeling en christelijke waarden. Zo is hij lid van de commissies Landbouw & Plattelandsontwikkeling en Visserij en plaatsvervangend lid van de commissies Mensenrechten en Begrotingscontrole.

Hij staat kritisch tegenover wat hij ziet als te vergaande integratie in de EU en benadrukt de noodzaak van een Nederlandse stem, gebaseerd op Bijbelse levensovertuiging.

Web: www.eurofractie.sgp.nl
Beeld: Videostill YouTube
Auteur: Redactie / SGP

Christelijk Nieuws
ChristelijkNieuws.nl maakt gebruik van cookies