De discussie over migratie en de plaats van de islam in Nederland wordt vaak gevoerd vanuit zorgen en maatschappelijke spanningen. Stichting Arbeiders in de Oogst wil christenen uitdagen om daar óók met een andere vraag naar te kijken: zien we de aanwezigheid van moslims vooral als een gevaar, of ook als een missionaire uitdaging?
Op 14 september 2026 start de stichting daarom met de nieuwe e-cursus Iedere Moslim voor Christus. Nog vóór de officiële start hebben zich al circa 60 geïnteresseerden gemeld.
Veel christenen hoeven tegenwoordig niet meer naar het Midden-Oosten, Azië of Noord-Afrika te reizen om moslims te ontmoeten. Zij wonen in dezelfde stad of straat, werken bij hetzelfde bedrijf, studeren aan dezelfde school en komen in dezelfde winkels. Daarmee komt volgens Stichting Arbeiders in de Oogst ook een missionaire vraag dichtbij: wat doen christenen met de mogelijkheid om moslims in hun eigen omgeving persoonlijk te leren kennen en het evangelie van Jezus Christus met hen te delen?
Van angst naar ontmoeting
De cursus wil christenen niet toerusten voor een politieke of ideologische strijd, maar voor persoonlijke ontmoeting. Hoe bouw je een relatie op met een moslim? Hoe spreek je respectvol over het christelijk geloof? Wat geloven moslims eigenlijk over Jezus? Welke vragen leven er? En hoe kun je op een begrijpelijke en liefdevolle manier getuigen van wie Jezus Christus voor jou is?
Deelnemers worden daarbij niet alleen toegerust met kennis, maar ook uitgedaagd om te bidden, relaties op te bouwen en het geleerde praktisch toe te passen.
Videolessen van Joshua Lingel
De videolessen worden gegeven door dr. Joshua Lingel, oprichter van WISE en internationaal actief in de toerusting van christenen voor evangelisatie onder moslims. De video’s worden gevolgd via de WISE Global App. Stichting Arbeiders in de Oogst verzorgt daarbij de Nederlandstalige verwerking met samenvattingen, verwerkingsvragen en praktische opdrachten.
Iedere veertien dagen ontvangen deelnemers een nieuwe les. Het gaat daarom niet om een klassieke online cursus waarbij iedereen op een vast tijdstip achter de computer moet zitten, maar om een e-cursus die deelnemers op hun eigen moment kunnen volgen.
Via een gezamenlijke groep in de WISE-app kunnen deelnemers bovendien ervaringen uitwisselen, vragen stellen en elkaar bemoedigen.
De Grote Opdracht begint dichtbij
De eerste les stelt direct een confronterende vraag: “Geef ik om de mensen om wie God geeft?” Vanuit de Grote Opdracht van Jezus wordt gekeken naar de verantwoordelijkheid van christenen voor mensen die Christus nog niet kennen. Stichting Arbeiders in de Oogst vat de visie van het initiatief samen in één zin: Iedere christen. Iedere kerk. Iedere moslim. Voor Christus.
De eerste groep start op 14 september 2026. Aanmelden is nog mogelijk.
Meer informatie en aanmelden: www.iederemoslimvoorchristus.org
Meer: www.arbeidersindeoogst.nl
Auteur: Arie en Margreet de Paauw
Foto: © Henk-Jan Oudenampsen

