Loof de Heere – altijd

Overdenking – Als ik op pad ben met mijn camera, let ik vooral op de kleine vogels, deels omdat ze vaak zo beweeglijk zijn en daardoor is het moeilijk om er een mooie foto van te maken. De verschillende rietzangers zijn in dit opzicht bijzonder moeilijke “fotomodellen”! Ze zitten (met een beetje geluk voor de waarnemer) hoog op hun zangstok, meestal een hoge rietstengel, en zingen uit volle borst. Maar wee als er iemand in de buurt komt, mogelijk met camera in de hand, dan duiken ze vaak met hun kop in het riet en zijn vanaf dat moment helemaal stil – totdat het gevaar geweken is.

Ik had hem al gehoord, maar moest even zoeken tot ik de kleine karekiet zag. Ik stelde me voorzichtig op en was blij dat hij me toeliet! Hij bleef uit volle borst zingen en ik kon met veel plezier een paar mooie foto’s maken, waaronder die hierboven!

Zingen

Ook al weet ik dat vogels niet zingen uit pure levensvreugde, maar dat zingen deel uitmaakt van hun tactiek om hun territorium af te bakenen of om hun jongen te leren zingen, toch is een zingende vogel voor mij altijd een voorbeeld van hoorbare dankbaarheid en vreugde. Het plaatje hierboven deed me daarom al snel denken aan Psalm 103, specifiek vers 2: “Loof de HEERE, mijn ziel, en vergeet niet een van Zijn weldaden.”

Klagen en zeuren

Hoe vaak lijk ik niet op het vogeltje op de foto: als het mooi weer is (in het leven), dan zing ik graag, dan is het voor mij gemakkelijk om God te loven en dankbaar te zijn uit de grond van mijn hart. Maar wee mij als het plotseling stormt en donkere regenwolken zich samenpakken – als het leven plotseling ongemakkelijk wordt – hoe snel worden de vreugde en dankbaarheid jegens onze Heer Jezus dan heel klein. Helaas ken ik ook zulke situaties uit mijn eigen leven, waarin dankbaarheid snel plaats maakte voor klagen en zeuren.

Ook dat gevoel dat er misschien wel gevaar dreigt, maakt ons plotseling stil en angstig. Of we kruipen in de veiligheid van onze rieten schuilplaats, zoals rietzangers graag doen, en beginnen te mopperen. Ken jij dit ook – helaas ken ik het wel uit mijn eigen leven. Vaak vergeten we op zulke momenten veel te snel hoeveel God voor ons heeft gedaan en hoeveel Hij nog elke dag voor ons doet!

Vreugde

Wat goed dat Psalm 103 bestaat! In deze Psalm zingt David vanuit zijn ziel zijn vreugde over de grote genade van God, en terecht! Hoe groot zijn de liefde, barmhartigheid en genade van onze God en Vader! Want “Die al uw ongerechtigheid vergeeft, Die al uw ziekten geneest,” (vers 3), “Die uw mond verzadigt met het goede,” (vers 5), “Barmhartig en genadig is de HEERE, geduldig en rijk aan goedertierenheid.” (vers 8) en “Want Híj weet wat voor maaksel wij zijn en blijft bedenken dat wij stof zijn.” (vers 14).

Dit is slechts een kleine, subjectieve selectie van de prachtige uitspraken uit deze Psalm. Eigenlijk zouden we, als we overmand worden door verdriet en angst, zo snel mogelijk deze Psalm moeten doorlezen als “acuut medicijn”.

Hem vrezen

We mogen echter niet nalaten om één voorwaarde te noemen, namelijk dat de genade van de Heer standhoudt voor hen die “Hem vrezen. Zijn gerechtigheid is voor de kinderen van hun kinderen, voor wie Zijn verbond in acht nemen en aan Zijn bevelen denken om ze te doen.” (verzen 17+18)

God, onze Vader in de hemel, kan ons genadig zijn vanuit de grond van Zijn hart, “Hij doet ons niet naar onze zonden en vergeldt ons niet naar onze ongerechtigheden.” (vers 10), omdat Zijn Zoon Jezus Christus stierf aan het kruis van Golgotha, daar droeg Hij het oordeel voor onze zonden! En iedereen die dat wil, wordt uitgenodigd om deze vergeving te accepteren.

Loof de Heere

De weg naar vergeving is kort, maar niet per se gemakkelijk! Want we moeten erkennen dat we zondaars zijn en daarom niet voor God kunnen staan! Johannes zegt hierover in zijn eerste brief in hoofdstuk 1 vers 9: “Als wij onze zonden belijden: Hij is getrouw en rechtvaardig om ons de zonden te vergeven en ons te reinigen van alle ongerechtigheid.”

Daarom: “Loof de HEERE, al Zijn werken, op alle plaatsen van Zijn heerschappij.” (Psalm 103 vers 22).

Lars Krüger

Lars Krüger woont samen met zijn vrouw in Duitsland en is een groot liefhebber van de natuur. Hij is actief in de plaatselijke evangelische gemeente. Regelmatig is Lars met zijn fotocamera te vinden in de natuurgebieden rond zijn woonplaats. Voor deze site schrijft hij over zijn belevenissen en ervaringen en trekt hij mooie parallellen met gedeelten uit de Bijbel. Vertaling: redactie christelijknieuws.nl

Christelijk Nieuws
ChristelijkNieuws.nl maakt gebruik van cookies