Bart en Pauline Visser en Marnix en Ariëtte Hogendoorn (foto) zijn deze week bij de GZB aan hun opleiding begonnen om in het voorjaar van 2027 te worden uitgezonden naar respectievelijk Zimbabwe en Colombia.
Bart Visser en Pauline Visser-Pors gaan in Zimbabwe samen met de Hervormde Kerk van Zimbabwe (RCZ) werken aan nieuw zondagsschoolmateriaal. “De huidige methode is dringend aan vervanging toe. We bezoeken zondagsscholen, verdiepen ons in het onderwijs in Zimbabwe en onderzoeken welke behoeften er zijn. Op basis daarvan ontwikkelen we nieuw materiaal of gaan we op zoek naar een bestaande, passende methode.”

Bij de ontwikkeling willen Bart en Pauline nauw samenwerken met leden van de RCZ. “Zo sluit het materiaal goed aan bij de praktijk en is het vanaf het begin van de kerk zelf. Als de methode klaar is, geven we trainingen zodat zondagsschoolleiders ermee kunnen werken. Zo hopen we dat kinderen in Zimbabwe de Heere Jezus leren kennen en volgen.” Daarnaast gaat Bart zich als adviseur inzetten om kerken bewuster te maken van hun verantwoordelijkheid voor de schepping.
Kerk en samenleving in Colombia
Marnix Hogendoorn en Ariëtte Hogendoorn-Zoeteman gaan de komende jaren de Presbyteriaanse Kerk van Colombia dienen, partnerkerk van de GZB. “Colombia is een kleurrijk en veelzijdig land, maar het lijdt ook onder armoede en geweld. Wat is de rol van de kerk als het gaat om conflict en verzoening, recht en onrecht? De Presbyteriaanse Kerk wil gemeenten hierin toerusten, zodat zij zich steeds meer bewust worden van hun rol in de samenleving. Marnix hoopt de kerk hier de komende jaren in te ondersteunen. Daarnaast wil de kerk ook van betekenis zijn voor jongeren. Velen van hen verlaten de kerk wanneer ze gaan studeren. Ariëtte wil daarom bijdragen aan het jeugdwerk in Colombia en aan de toerusting van jongerenwerkers en opvoeders.”
Bart en Pauline worden uitgezonden vanuit de Hervormde Gemeente Wekerom en Marnix en Ariëtte vanuit de Hervormde Gemeente Dordrecht.
Ook geïnteresseerd in een uitzending via de GZB?
De GZB zoekt nieuwe zendingswerkers die, net als Bart & Pauline en Marnix & Ariëtte, hun gaven en talenten willen inzetten in Gods wereldwijde kerk. Benieuwd wat een uitzending via de GZB inhoudt? Kom dan naar de Zend mij-bijeenkomst op zaterdag 7 november in Zeist. Johan en Willeke Vrij, zendingswerkers in Albanië, vertellen over de mooie, maar ook uitdagende kanten van het leven en werken in het buitenland. Kijk voor meer informatie en aanmelden op www.gzb.nl/zendmij.
Over de GZB
Het is het verlangen van de GZB om mensen over de hele wereld te bereiken met het Evangelie. We willen werken aan gemeenten waar iedereen welkom is, waar mensen groeien in geloof, waar oog is voor elkaar en voor kwetsbare groepen in de samenleving.
Meer: www.gzb.nl
Auteur: Gerdi van Eck
De foto’s van Bart en Pauline Visser en Marnix en Ariëtte Hogendoorn zijn gemaakt tijdens hun kennismakingsbezoek aan resp. Zimbabwe en Colombia

