Voedselrun in de RAI: Tonnen voedsel voor kwetsbare gezinnen

Op woensdag 21 mei a.s. transformeert de RAI Amsterdam opnieuw in een bruisende hub van solidariteit. Zending over Grenzen organiseert voor de 27e keer de jaarlijkse ‘Voedselrun’, een unieke en energieke actie waarbij maar liefst 150 vrijwilligers in slechts drie uur tijd achtergebleven voedselproducten inzamelen.

Direct na afloop van de PLMA voedselbeurs wordt het startsein gegeven aan de vrijwilligers om in slechts drie uur tijd de achtergebleven voedselproducten in te zamelen. Hiermee worden ruim 5.000 mensen die in armoede leven voorzien van voedsel.

Onder de noemer Voedselrun bundelen vrijwilligers de krachten om tonnen aan voedsel te verzamelen voor gezinnen in nood. Dankzij exposanten die hun producten doneren en de logistieke steun van diverse bedrijven die materialen en transport beschikbaar stellen, kan deze indrukwekkende operatie in recordtijd worden voltooid.

Een aanzienlijk deel van de ingezamelde verse producten vindt direct zijn weg naar gezinnen die het financieel moeilijk hebben en woonachtig in de wijde omgeving van Amsterdam, Utrecht en Almere. Dit is mogelijk dankzij de samenwerking met een netwerk van lokale partners. De overige producten worden via gevestigde kanalen gedistribueerd naar mensen in extreme armoede in Oost-Europa.

Grenzeloze solidariteit

“Elk jaar opnieuw zien we de immense impact van de Voedselrun. Binnen drie uur tijd realiseren onze vrijwilligers en partners iets geweldigs: letterlijk duizenden maaltijden die anders verloren dreigen te gaan, komen terecht bij mensen die het hard nodig hebben. Deze actie laat zien dat lokale inspanningen een brede, internationale impact kunnen hebben en dat solidariteit geen grenzen kent.” aldus Hannie van Schaik, Relatiemanager van Zending over Grenzen. “Daarmee verlichten we niet alleen armoede, maar de inzet van vrijwilligers zorgt er ook voor dat mensen sociaal en maatschappelijk betrokken zijn bij elkaar.”

De Voedsel-run als Teambuilding Event!

Bedrijven dragen direct bij aan het succes van deze actie, doordat zij als team vrijwilligers leveren. Dit evenement biedt namelijk een unieke kans voor teambuilding waarbij medewerkers op een concrete en impactvolle manier kunnen bijdragen aan een betere wereld. Zending over Grenzen roept bedrijven op om deel te nemen aan de editie 2026 van de ‘Voedselrun’.

Auteur: Yvonne Simonjan
Web: www.zendingovergrenzen.nl
Foto: Videostill YouTube / Zending over Grenzen
Voor meer informatie, Hannie van Schaik: bedrijven@zendingovergrenzen.nl

Christelijk Nieuws
ChristelijkNieuws.nl maakt gebruik van cookies