Vanaf 11 oktober zendt de christelijke tv-zender Family7 elke zaterdag om 19:30 uur een nieuwe aflevering uit van de nieuwe 7-delige serie ‘Schrijven in het zand’ met Gabór Locht in samenwerking met (oud-)studenten van de Evangelische Hogeschool in Amersfoort.
De tv-serie ‘Schrijven in het zand’ is gebaseerd op het gelijknamige boek van Gábor Locht, naast auteur ook docent op de Evangelische Hogeschool (EH) in Amersfoort én schilder. Door een combinatie van zijn eigen schilderijen en korte overdenkingen, bekijkt hij het thema van genade en vergeving van verschillende kanten. Als kapstok gebruikt hij de geschiedenis van de overspelige vrouw uit Johannes 8.
Bevrijdend
Gábor wilde al langere tijd aan de slag met het thema vergeving. “In mijn werk op de Evangelische Hogeschool voer ik veel coachingsgesprekken met jongeren en merk ik helaas dat veel van hen moeilijke dingen meemaken of mee hebben gemaakt. We praten als christenen daarbij soms te gemakkelijk over vergeven. ‘Je moet gewoon vergeven’, wordt er gezegd. Maar dit kan onmogelijk voelen. Zeker in situaties wanneer er vanuit de ander geen berouw of schuldgevoel is. ‘Moet ik dan doen alsof er niets gebeurd is?’, krijg ik dan te horen. Ik geloof dat de Bijbelse boodschap van vergeving en genade mooier en bevrijdender is dan wat wij ervan hebben gemaakt.
Alle leeftijden
Aan het programma werken studenten van de EH mee. Gábor: “In de maanden voorafgaand aan de opnames heb ik in een appgroep met onze studenten zeven korte, zelf gefilmde overdenkingen geplaatst. Een groepje studenten heeft daarop gereageerd in filmpjes van een halve minuut.” Deze filmpjes zijn het uitgangspunt voor een studiogesprek met Lilia en Luther, twee oud-studenten van de EH, onder leiding van presentator Evert ten Ham.
Volgens presentator Evert is het programma geschikt voor een breed publiek. “Het is voor iedereen zinnig om naar te kijken, maar zeker ook voor jongeren. Wie al jong ontdekt dat vergeving en genade cruciaal zijn in het leven, is een gezegend mens en plukt daar al jong de vruchten van.”
Over Gabór Locht
Gábor Locht (1975) is getrouwd en vader van vier kinderen. Hij studeerde geschiedenis aan de Universiteit Leiden en theologie aan Cornell University (VS) en PThU. Als onderwijscoördinator en docent is hij werkzaam aan de Evangelische Hogeschool (EH) in Amersfoort. In die rol voert hij regelmatig pastorale gesprekken met studenten. Hij schreef de boeken ‘Eerste hulp bij ongeloof’ en ‘Schrijven in het zand’. Als kunstschilder is hij autodidact.
‘Schrijven in het zand’ vanaf 11 oktober elke zaterdag om 19:30 uur.
Aflevering 1 Schuldbesef tegenover God – Belangrijk of niet?
Aflevering 2 Omstander of deelnemer?
Aflevering 3 Leef jij écht uit genade?
Aflevering 4 Vergeving vragen – Waarom is het zo moeilijk?
Aflevering 5 Vergeven – Altijd?
Aflevering 6 Vraagt God het onmogelijke van ons?
Aflevering 7 Vergeven én vergeten?
Auteur: Hillianne van Oordt
Web: www.family7.nl
Foto: Videostill EH