We hebben een gedenkwaardige week meegemaakt, en wel om verschillende redenen. Ten eerste waren twee van de drie Amerikaanse bestuursleden van Behold Israel in Israël. Gelukkig arriveerden ze enkele dagen voordat de Houthi’s een raket konden laten neerkomen op een leeg veld buiten de internationale luchthaven Ben Gurion. Ja, ze zijn er op de een of andere manier in geslaagd om een raket door onze verdedigingssystemen te krijgen om te doen waar ze zo goed in zijn: Israëlisch grondgebied verwoesten. Wat is er toch met onze grond dat ze die zo haten?
Een van onze bestuursleden, Mike Golay, heeft in het verleden al eens schuilkelders meegemaakt, maar voor onze vrienden H.T. en Tara Novak was het de eerste keer. Ik vind het heel fijn dat ze de volledige ‘Israël-ervaring’ konden meemaken!
Bible Experience Tour
Het is hier nog steeds behoorlijk warm, maar de wind is gaan liggen. Daardoor konden de brandweerlieden de waanzinnige bosbranden van vorige week blussen. Hartelijk dank voor jullie gebeden! Door het rustiger weer konden we ook de deelnemers verwelkomen van onze eerste Bible Experience Tour sinds het bloedbad van 7 oktober. Woensdag zijn ze aangekomen, donderdag bezochten ze Jaffa, Caesarea en de berg Karmel, en nu verblijven ze in Tiberias aan de oevers van het Meer van Galilea. We zijn zo blij dat we eindelijk mensen van over de hele wereld deze levensveranderende kans kunnen bieden om het Heilige Land te bezoeken. Nieuw op ons programma is een bezoek aan Re’im en het terrein van het Nova Music Festival, waar een groot deel van het bloedbad van 7 oktober plaatsvond. Helaas is dit nu een deel van wie we zijn in Israël, en het is belangrijk dat bezoekers de herinnering aan die verschrikkelijke dag mee naar huis nemen.
Boek
Deze week was om nog een tweede reden bijzonder. Het boek The Israel Decree is dinsdag uitgekomen [CN: in het Nederlands door Het Zoeklicht uitgegeven onder de titel Het Israël-decreet]! De dagen voorafgaand aan de verschijningsdatum leken eindeloos te duren, omdat ik er zo naar uitkeek dat dit boek eindelijk in jullie handen zou komen. In dit beknopte werk ga ik in op de historische, de politieke en, nog belangrijker, de geestelijke band die het volk van Israël heeft met het land waarin het woont. Ook ontdek je onomstotelijk Bijbels bewijs dat de Israëli’s die er vandaag leven, werkelijk de kinderen van Abraham en de erfgenamen van Gods beloften zijn.
MidEast & Beyond
Ik raad je sterk aan aan om je te abonneren op ‘It’s Noon in Israel’! Dit is een nieuwe nieuwsbrief van Amit Segal, de toonaangevende en best geïnformeerde journalist van Israël. Je ontvangt telkens de belangrijkste nieuwsberichten, inzichten en commentaren wat betreft de afgelopen 24 uur in Israël, zodat je op de hoogte blijft van wat er gebeurt en wat werkelijk belangrijk is.
Mocht je dat nog niet hebben gedaan, abonneer je dan op mijn Telegram-kanaal en mijn YouTube-kanaal. Op Telegram word je de hele dag door op de hoogte gehouden van het laatste nieuws. Op YouTube vind je een verscheidenheid aan programma’s, waaronder nieuwsberichten zoals Breaking News en het wekelijkse MidEast & Beyond. Als je meldingen aanzet, zul je geen belangrijke informatie missen.
Operatie Gideon’s Chariots
Onlangs lanceerde Israël Operatie Strength and Sword tegen Gaza, met als doel Hamas te dwingen onze gijzelaars vrij te laten door geen hulp meer toe te laten. Helaas kwam Qatar tussenbeide om dit te blokkeren, waardoor de missie mislukte. Op dit moment is de Amerikaanse president Donald Trump in het Midden-Oosten. Zodra hij vertrokken is, zal Israël een nieuwe operatie lanceren, genaamd Gideon’s Chariots. De nieuwe strategie houdt in dat de IDF alle benodigde humanitaire hulp verstrekt, maar zelf het toezicht houdt op de distributie ervan.
In het verleden heeft Hamas alle humanitaire hulp gestolen zodra deze Gaza binnenkwam, ervan genomen wat ze wilden en de rest voor belachelijke prijzen verkocht. ‘Dat zal niet meer gebeuren,’ zegt premier Benjamin Netanyahu. Zijn kabinet heeft vier gebieden in het zuiden van Gaza aangewezen waar de hulp zal worden uitgedeeld, en alle mensen zullen worden opgeroepen om daarheen te gaan om in ontvangst te nemen wat ze nodig hebben. Voordat ze deze humanitaire zones betreden, worden de Gazanen gecontroleerd op wapens. Eenmaal toegelaten kunnen ze ervoor kiezen om via de luchthaven te emigreren als ze Gaza willen verlaten. Als ze besluiten te blijven, ontvangen ze voedsel via particuliere bedrijven die zijn ingehuurd om de humanitaire hulp die Israël verstrekt eerlijk te verdelen. Hamas, UNRWA of de VN mogen er met geen vinger aankomen.
Het is mogelijk dat de 40.000 overgebleven Hamas-soldaten wraak zullen nemen op de gijzelaars of op de Gazanen die naar het zuiden vluchten op zoek naar vrijheid, maar de IDF zal ze opsporen en ze hun verdiende loon geven. Door het creëren van de Hamas-vrije humanitaire zone in het zuiden kan Israël de rest van Gaza met de grond gelijk maken en alle resterende schuilplaatsen en tunnels van terroristen vernietigen. Mocht je denken dat de doorsnee-Israëliër dit soort acties niet kan verteren, dan hoef je alleen maar te kijken naar de laatste oproep voor reservisten. De IDF riep 60.000 man terug in dienst en kreeg een respons van 102%. Dat betekent dat niet alleen alle opgeroepen mensen zich meldden, maar dat ook anderen kwamen kijken hoe ze konden helpen.
De twee gezichten van Syrië
De Syrische president Ahmed al-Sharaa is een rockster. Dat zou je tenminste denken als je ziet hoe Europese leiders hem behandelen. Al-Sharaa (voorheen bekend onder de schuilnaam Abu Mohammad al-Julani) is een ‘hervormd’ lid van Al Qaida en ISIS dat nu gekleed gaat in een pak. Hij vertegenwoordigt het vriendelijke, zachtaardige type dat uit elke AK-47-schietende, zelfmoordvestdragende terrorist kan worden gepraat als die maar een knuffel en wat bemoedigende woorden krijgt. Maar hoe ‘niet-ISIS’ is al-Sharaa eigenlijk?
Net zoals Iran in Syrië en Irak proxy-milities heeft om het vuile werk op te knappen, heeft al-Sharaa zijn eigen geheime ISIS-milities in zijn land. De nieuwe president wordt geprezen omdat hij voormalig president al-Assad verdreven heeft, die werd verguisd omdat hij zijn eigen volk met chemische wapens had vermoord. Maar Al-Sharaa gebruikte zijn geheime moordcommando’s om de aanhangers van al-Assad, de Alawieten, en ook veel christenen, te martelen en te vermoorden. Het enige verschil tussen de twee lijkt dus hun doelwit en hun methoden te zijn.
Nu heeft al-Sharaa de wapens van zijn milities op de Druzen gericht. Dat was een vergissing, want Israël heeft duidelijk gemaakt dat deze religieuze minderheid onder zijn bescherming staat. Er hebben verschillende aanvallen plaatsgevonden op de Druzen, wat geleid heeft tot de nacht met het meeste geweld dat Israël ooit tegen Syrië heeft uitgeoefend. Meer dan vijftig doelen werden geraakt, waardoor al-Sharaa bijna zijn residentie moest ontvluchten. Ondertussen voert ISIS de sharia in Damascus in, wat alleen maar zal leiden tot meer bloedvergieten onder dissidenten. Al-Sharaa houdt zich gedeisd als het om Israël gaat. Hij weet dat hij niet in de positie is om die beer uit te dagen, althans niet openlijk.
De waanzinnige, aan khat verslaafde Houthi’s
Op de een of andere manier zijn de Houthi’s in hun door drugs benevelde denken op het idee gekomen dat zij de bevrijders van de Palestijnen zouden worden. Met hun enorme kracht zouden zij Israël de zee in drijven. Om dat doel te bereiken hebben ze Israël sinds het begin van de Hamas-oorlog vierhonderd keer vanuit de lucht aangevallen. Van die vierhonderd projectielen zijn er vijf door de Israëlische verdediging gekomen, waaronder het projectiel dat afgelopen zondag dat arme veld verwoestte. Als vergelding voor die aanval vernietigde Israël de internationale luchthaven van Sana’a, de hoofdstad van Jemen, samen met elektriciteitscentrales, cementfabrieken en raketfabrieken. Sloeg Israël zo hard toe omdat we zo veel van onze grond houden? Nee, we deden het omdat uitsluitend dankzij Gods genade en de incompetentie van de Houthi’s de raket zijn beoogde doel, de luchthaven Ben Gurion, niet heeft geraakt. Jemen wordt nog steeds door Israël gebombardeerd, met als gevolg dat geen enkel vliegtuig in het land kan landen en geen enkel schip de haven kan binnenvaren.
Tot voor kort moest Israël nog uitwijken voor Amerikaanse gevechtsvliegtuigen die ook de infrastructuur van Jemen vernietigden vanwege de gewoonte van de Houthi’s om schepen in de Rode Zee en de Straat van Bab al-Mandab aan te vallen. Maar dinsdag kondigde president Trump aan dat Amerika zijn aanvallen op Jemen zou staken, omdat de terroristen beloofden te stoppen met het aanvallen van Amerikaanse schepen. Op het eerste gezicht lijkt Israël daardoor in de steek te zijn gelaten, zoals ook het hoofd van de Hoge Politieke Raad van de Houthi’s het opvatte. Hij zei: ‘Aan alle zionisten, blijf voortaan in de schuilkelders of verlaat onmiddellijk je land, want je falende regering zal je na vandaag niet meer kunnen beschermen.’ Het lijkt erop dat de IDF als gevolg van die verklaring nog een munitiefabriek van de Houthi’s heeft opgeblazen. Israël heeft eerder alleen gevochten en volgens Ezechiël zullen we dat opnieuw doen. Er zijn veel grotere gevaren voor ons land dan een stel krankzinnige, aan khat verslaafde terroristen.
Deal of geen deal?
De nucleaire onderhandelingen tussen de VS en Iran verlopen niet goed. Trump heeft gezegd dat Teheran zijn nucleaire programma volledig moet ontmantelen, inclusief alle centrifuges. Als Iran de waarheid spreekt en alleen kernenergie wil, heeft het geen centrifuges nodig. Voor het geringe verbruik dat het nodig heeft, kan het die gewoon kopen. Iran zal daar echter nooit mee instemmen, dus rekt het tijd in de hoop dat er iets met Trump gebeurt of dat zijn ambtstermijn afloopt.
Premier Netanyahu is het eens met de noodzaak van ontmanteling. Maar hij lijkt iets proactiever te zijn in zijn onderhandelingen. In de afgelopen weken zijn er mysterieuze branden uitgebroken op strategische locaties, te beginnen in een haven bij Bandar Abbas, waar een enorme voorraad chemicaliën voor vaste raketbrandstof opging in een rode wolk. Sindsdien zijn er tal van andere branden geweest op locaties die in verband worden gebracht met het nucleaire programma van Iran. Wel wat toevallig, vind je ook niet?
Staan Trump en Netanyahu op gespannen voet met elkaar?
Israël lijkt een troefkaart in handen te hebben als het gaat om de regering in Washington. Alle belangrijke spelers op alle belangrijke posities zijn grote voorstanders, en Trump leek daar ook bij te horen. Maar toen kwam het besluit over de Houthi’s en plotseling zeggen alle criticasters over de hele wereld: ‘De liefdesrelatie tussen Trump en Netanyahu lijkt voorbij te zijn.’ Is dit een breuk? Hebben ze gewoon even wat tijd apart nodig? Of is het iets anders?
Wat weten we over Donald Trump? Hij houdt van onderhandelen en gebruikt methoden die als onorthodox worden beschouwd in de internationale diplomatie, waaronder het aanwakkeren van chaos en onzekerheid. We weten dat hij trots is en voor niemand buigt. Dat geldt ook voor Vladimir Poetin, Xi Jinping, de Saoedi’s, de Qatari’s, de Omani’s en vooral de ayatollahs. Bij Trump moet ervan uit worden gegaan dat wat er aan de oppervlakte gebeurt voor de show is, terwijl de echte actie zich ver onder de oppervlakte afspeelt.
Als we dieper kijken, lijkt president Trump nog steeds volledig achter Israël te staan. Dat blijkt uit de ruime levering van wapens voor de aanvallen die de IDF uitvoert. Hij neemt echter wat afstand, waardoor hij voor zichzelf een ‘ruimte van ontkenning’ creëert die hem de vrijheid geeft om met de Houthi’s en het islamitische regime van Iran te praten. Diezelfde ruimte van ontkenning geeft hem de vrijheid voor overleg met de Saoedi’s en anderen in de hoop hen bij het Abraham-akkoord te betrekken. Voor Trump is het absoluut ‘America first’, wat ook zo hoort te zijn. Maar ik geloof nog steeds dat ‘Israel second’ is voor hem, en als het moment komt dat hij zijn kaarten op tafel moet leggen, zal dat een Israëlische blauw-witte flush zijn.
India vs. Pakistan
Op 22 april staken Pakistaanse moslimmilitanten de grens met India over en slachtten meer dan twintig hindoeïstische toeristen af. Dat leidde tot schermutselingen over en weer aan de grens. Vervolgens lanceerde India op dinsdag Operatie Sindoor, waarbij straaljagers ‘terreurkampen’ in Pakistan bombardeerden en zesentwintig mensen omkwamen. Drie Indiase straaljagers werden tijdens de aanval uit de lucht geschoten. De spanningen tussen de twee kernmachten blijven oplopen. Als het uitmondt in een volledige oorlog, kunnen de gevolgen catastrofaal zijn.
Behold Israel
Ik kijk vol optimisme uit naar de rest van het jaar. De Israël-reizen zijn weer begonnen, Mijn agenda voor spreekbeurten is goed gevuld en de Heer opent nog steeds meer deuren voor het werk van CONNECT. Dank aan iedereen die voor ons blijft bidden en Behold Israel ondersteunt. Het zal geweldig zijn als we in januari terugkijken op alles wat God in 2025 heeft gedaan.
In de verwachting van Zijn komst,
Amir Tsarfati
Amir Tsarfati is een geboren Israëli en voormalig majoor in het Israëlisch leger (IDF). Hij is de oprichter en directeur van Behold Israel. Dit is een non-profitorganisatie die Bijbels onderwijs geeft door middel van rondleidingen, conferenties en social media, en vanuit een Bijbels en profetisch gezichtspunt nieuws en informatie over Israël biedt.
Lees meer op de website van Amir Tsarfati: beholdisrael.org
Deze nieuwsbrief is vertaald door de redactie van ChristelijkNieuws vanuit de mail van Amir van donderdag 8 mei 2025. Foto: © Henk-Jan Oudenampsen, gemeentehuis Jeruzalem 2025
Meer berichten van Amir Tsarfati zijn te vinden op:
YouTube: www.youtube.com
Telegram: t.me/beholdisraelchannel
Facebook: facebook.com/beholdisrael
Instagram: instagram.com/amir.tsarfati
X / Twitter: x.com/beholdisrael