Michael Beener: ‘We geloven dat God nog niet klaar is in Sderot’

Michael Beener: ‘Toen we op 7 oktober 2023 in Sderot de afschuwelijke aanval van Hamas meemaakten, riepen we de Heere aan met de woorden van Psalm 90.’ ‘De vijand kwam om de dood te brengen, maar God heeft ons geroepen om het leven te brengen.’ Woorden van Michael Beener, voorganger van de gemeente ‘City of Life Ministries’ in Sderot, langs de grens met Gaza. Hij was er getuige van toen Hamas op 7 oktober 2023 Israel binnenviel en een ongekend bloedbad aanrichtte, met meer dan 1200 mensen die werden vermoord.

Beener zag de Palestijnse terroristen dood en verderf zaaien. ‘Een busje met ouderen stond op het punt op excursie te gaan naar de Dode Zee. In koelen bloede werden ze allemaal doodgeschoten.’ Met zijn vrouw en kinderen dook hij bij het raam vandaan op de grond en sprak Psalm 90 uit, als een gebed. ‘HEERE, U bent ons een toevlucht geweest van generatie op generatie.’

‘Voortdurend hoorden we ontploffingen van raketten en geweervuur. De elektriciteit viel uit, we hadden geen enkel contact meer met de buitenwereld. Na drie dagen werden we geëvacueerd, terwijl er nog voortdurend werd geschoten en er ontploffingen waren. Na maanden konden we weer terug.

Het was niet gemakkelijk om het leven weer op te pakken. Maar we zijn ervan overtuigd dat dit de plek is waar de Heere ons heeft geplaatst. We hebben Zijn bescherming in actie gezien en ervaren Zijn trouw, ook in de donkerste momenten. De vijand kwam om de dood te brengen, maar God heeft ons hier geroepen om het Leven te kiezen. We geloven dat God nog niet klaar is met deze stad, met deze regio, met de mensen die Hij hier heeft gebracht. Juist nu vestigen zich hier ook nieuwe mensen, immigranten en autochtone Israëli’s. We blijven doorgaan om God hier te dienen, onder de mensen die Hij aan ons heeft toevertrouwd.

Messiaanse Joden: ‘Huidige geboorteweeën kondigen de spoedige komst van de Heere Jezus aan’

Dat we in spannende tijden leven, is wel het gevoelen van de Messiaanse gemeenschap in Israel. De dramatische gebeurtenissen in en om Israel de afgelopen drie jaar zijn heftig. Het zijn profetische signalen, geloven velen. De internationale druk op Israel is enorm, antisemitisme en Jodenhaat nemen toe. Ook in tal van kerken wereldwijd wordt de houding steeds kritischer richting Israel. Het geestelijke landschap verandert, het is al voorzegd in de Bijbel.

Deze geboorteweeën, waarover ook Mattheüs 24 spreekt, laten zien dat de tijd kort is, dat de komst van de Heere Jezus op de Olijfberg aanstaande is. Hij heeft gelukkig alles in handen en leidt de wereldgeschiedenis naar Zijn komst in heerlijkheid.

Jeremia 31:7 zegt: ‘Want zo zegt de HEERE: Zing vrolijk over Jakob, met blijdschap! Juich over het hoofd van de heidenvolken! Laat het horen, prijs Hem en zeg: Verlos Uw volk HEERE, het overblijfsel van Israel.’

Bron: Kehila Nieuws
Auteur: Dirk van Genderen
Met vriendelijke toestemming overgenomen uit de nieuwsbrief van 17 oktober
Meer informatie: www.dirkvangenderen.nl

Christelijk Nieuws
ChristelijkNieuws.nl maakt gebruik van cookies